Nezařazeno

Informace k volbám do zastupitelstev obcí konané dne 5. a 6. 10.2018

Informace k volbám do zastupitelstev obcí konané dne 5. a 6. 10.2018

GDPR

Informace o zpracování osobních údajů

Správce údajů: Obec Bačetín

Sídlo: Bačetín 100, 518 01

Datová schránka: 4k6apeb

Kontakt: 602 168 415, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pověřenec pro ochranu osobních údajů: Helena Kuthanová, kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Obec zpracovává osobní údaje ve veřejném zájmu a v nezbytném rozsahu pro plnění povinností vyplývajících ze zákona o obcích a dalších obecně závazných právních předpisů. Osobní údaje jsou předávány pouze zákonem stanoveným osobám včetně předávání osobních údajů do jiných států.

     Každý má možnost podat na způsob zpracování osobních údajů stížnost u dozorového úřadu a má právo požadovat od obce přístup k osobním údajům, jejich opravu, výmaz, přenos osobních údajů, omezení zpracování a má právo vznést námitku proti zpracování údajů. Pokud je zpracování vašich osobních údajů založeno na tom, že jste k němu udělili souhlas máte právo, tento souhlas kdykoli odvolat.

 

Uvedený správce osobních údajů zpracovává osobní údaje uvedené v záznamu o činnostech zpracování: Soubor ke stažení zde.

Odpadové hospodářství

Odpadové hospodářství Obce Bačetín

Obnova Orlickohorských krojů

INFORMACE O MIKROPROJEKTU:

Cílem projektu je obnova Orlickohorských krojů jako prostředku pro rozvoj místních tradic za účelem zvýšení turistického ruchu v česko-polském příhraničí. Kroje jsou klíčovým prostředkem pro účast na folklorních akcích, kde budou k vidění a tím vstoupí do povědomí, lidé o ně začnou projevovat vlastní zájem. Součástí projektu je uspořádání besed a výstav krojů.


Období realizace: 04/2017 – 03/2018

HOVRCH, z.s. se snaží nejen o navrácení Orlickohorských krojů zpátky na čestné místo v šatnících zdejších obyvatel. Ale také šíří osvětu, aby nedocházelo k záměně skutečných krojů s něčím, co lze nazvat bezduchým kostýmem. Hrdě oblékáme kroje při příležitostech, které jsou pro nás výjimečné, sváteční. Naše oblečení odkazuje na hluboké historické kořeny a obrovskou úctu k předkům, kteří neváhali položit životy pro lepší a svobodnější budoucnost svých potomků. Zároveň jsou však kroje nositelem vrcholné technologicko-řemeslné lidové zručnosti, kterou se snažíme udržet a dále rozvíjet.

V tomto nám velice pomáhá spolufinacovaní z prostředků EFRR prostřednictvím Euroregionu Glacensis.Za pomoc v náročných počátcích velice děkujeme 
obci BačetínDSO Orlické hory a RDA Rychnov nad Kněžnou.

O podobě krojů a jak jsme se k nim dostali se dočtete zde

O opasku vyšívaném pavím brkem se dočtete zde

Report z akcí pořádaných v rámci grantu naleznete zde

Rozhlasovou reportáž o vyšívání pavím brkem naleznete zde

Hezkou reportáž o našich aktivitách v polské televizi uvidíte zde

Od 23.minuty hezkou reportáž o lyžování na jasankách naleznete zde

http://www.hovrch.info/e107_plugins/content/content.php?content.457

http://www.hovrch.info/e107_plugins/content/content.php?content.457

Jste zde: Home GDPR Nezařazeno